+(status:0) +(ddmStructureKey:19502) +(head:true) +(+(ddm/11341/priorita_sk_SK:top)) +(+(ddm/11341/only-zu_sk_SK:false)) +(title_sk_SK:[a TO z] title_sk_SK:[а TO я])
Leto, dovolenka a bezpečnosť

27.jún

Leto, dovolenka a bezpečnosť

Praktické tipy ako si bezpečne užiť letnú dovolenku poskytol dnes (27. júna 2017) riaditeľ Konzulárneho odboru Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Igor Pokojný a hosť tlačovej konferencie, prezident Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Stanislav Macko. Slovenskí turisti môžu využiť viacero nástrojov, ktoré poskytuje rezort diplomacie – bezplatný dobrovoľný registračný formulár, mobilnú aplikáciu Svetobežka, uvítacie SMS pri vstupe do inej krajiny s dôležitými kontaktmi. Zároveň rezort diplomacie v spolupráci s mobilnými operátormi poskytuje aj službu núdzových SMS v krízových situáciách.

M. Lajčák s japonským veľvyslancom o prioritách spolupráce aj v OSN

23.jún

M. Lajčák s japonským veľvyslancom o prioritách spolupráce aj v OSN

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák sa dnes (23. júla) stretol na pôde rezortu diplomacie s veľvyslancom Japonska v Slovenskej republike Junom Shimmim. V rozhovore minister informoval veľvyslanca o prioritách, ktoré si stanovil do nasledujúceho obdobia, keď bude zastávať funkciu predsedu 72. VZ OSN a diskutoval aj o spolupráci s Japonskom na pôde Valného zhromaždenia.

M. Lajčák v Minsku na zasadnutí Stredoeurópskej iniciatívy

22.jún

M. Lajčák v Minsku na zasadnutí Stredoeurópskej iniciatívy

Východný vektor EÚ a Východné partnerstvo ako také patria k hlavným politickým programom Európskej únie, a sú aj jednou z hlavných zahraničnopolitických priorít Slovenska. Odznelo to dnes (22. júna) vo vystúpení ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka na výročnom zasadnutí ministrov zahraničných vecí členských krajín Stredoeurópskej iniciatívy (CEI) v Minsku. "Aktivity Stredoeurópskej iniciatívy sa vzájomne dopĺňajú a obohacujú s agendou EÚ. V tomto období nástojčivo potrebujeme hľadať a nachádzať synergie na dosiahnutie lepších výsledkov. Ako susedia sme predurčení na to, aby sme spoločne budovali dôveru a podporovali sa navzájom pri zvládaní výziev, ktorým čelíme," povedal vo vystúpení M. Lajčák.

M. Lajčák s predsedom Knessetu o rastúcej dynamike vzájomných vzťahov

21.jún

M. Lajčák s predsedom Knessetu o rastúcej dynamike vzájomných vzťahov

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes (21. júna) na pôde rezortu diplomacie predsedu izraelského zákonodarného zboru Yuli-Yoela Edelsteina. Ako to v rozhovore minister skonštatoval, návšteva predsedu Knessetu potvrdzuje rastúcu dynamiku vzájomných vzťahov medzi SR a Izraelom a záujem oboch krajín rozvíjať pragmatickú spoluprácu. „Od Izraela sa máme čo učiť, najmä v oblasti vedy, výskumu a inovatívnych riešení. Naše vzťahy sú priateľské, zdieľame spoločné hodnoty, odvodené od tradícií antifašizmu a demokracie,“ povedal M. Lajčák. "V Európe sme, žiaľ, v súčasnosti svedkami pozdvihnutia vlny nacionalizmu, extrémizmu, a aj antisemitizmu, pričom Slovensko, nanešťastie, nie je výnimkou. Považujeme preto za veľkú výzvu nájsť lepšiu alternatívu, ktorú by sme vedeli ponúknuť najmä príslušníkom mladej generácie, zorientovať ich v džungli dezinformácií, ktorými sú ovplyvňovaní," dodal minister.

M. Lajčák na porade ekonomických diplomatov: „Úlohu rezortu vnímam ako koordinátora, integrátora a akcelerátora procesov“

21.jún

M. Lajčák na porade ekonomických diplomatov: „Úlohu rezortu vnímam ako koordinátora, integrátora a akcelerátora procesov“

Slovensku sa ekonomicky darí, máme historicky najnižšiu nezamestnanosť, čo predstavuje priestor pre našich ekonomických diplomatov v zahraničí, aby využili ponúkaný potenciál. Povedal to dnes (21. júna) minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák v úvodný deň porady ekonomických diplomatov pôsobiacich na zastupiteľských úradoch Slovenskej republiky v zahraničí. Ide o pravidelné stretnutie s cieľom výmeny skúseností a nápadov ako sa vysporiadať s výzvami vyplývajúcimi z úloh ekonomickej diplomacie.

Logo slovenského presdsedníctva v Rade EÚ 2016

 

ĎALŠIE AKTUALITY

Viac

Očakávané udalosti

OZNAMY PRED CESTOU

V NÚDZI (24 hodín, 7 dní)

+421 2 5978 5978